Чи змінить метаверс зумколи?

Події останніх двох років показали, що віддалена робота може бути не тільки бенефітом для відповідальної команди, але й необхідністю. Багато компаній виявили, що віддалені команди з відповідним менеджментом можуть залишатися ефективними або працювати навіть краще.

Кожен співробітник з достатнім рівнем мотивації, відповідальності та самоорганізації може виконувати свою роботу, не жертвуючи 1-2 години на день, дивлячись на задні ліхтарі Деу Ланоса під час поїздки в офіс.

Єдина необхідність порушити автономію працівника – це командні мітинги. Ще до ковіду у нас всіх було легке відчуття непотрібності такої кількості щоденних зустрічей, але з Zoom, Skype і Meet всі вони перетворились на постійний нудний кошмар.

Двовимірна сітка з химерним фоном, дітьми та котами, що прориваються в етер, та атмосферою вічної рутини не дуже сприяє досягненню квартальних цілей як співробітника, так і компанії.

Це було питанням часу, коли рішення прийде: у нинішню технологічну епоху на це знадобилося лише два роки. Тепер ми можемо говорити про заміну zoom-дзвінків зустрічами AR і VR у метавсесвіті.

AR і VR технології дозволяють нам відтворювати необхідне середовище, як-от точну конференц-залу з вашого офісу або модуль Unity МКС, і спілкуватися там через наші аватари, як під час звичайної офлайн-зустрічі.

Залежно від цілей зустрічі, автор може налаштувати середовище відповідно до вимог і залучити до неї навіть найменш зацікавлених. Правильний сеттінг може стати хорошим аргументом для створення учасниками саме продуктивної дискусії.

Спілкуватися з аватарами може бути дивно, але цей досвід однозначно підвищить продуктивність таких зустрічей. У той же час нова форма спілкування може змусити нас переосмислити, як часто і як довго нам потрібно щось обговорювати і як часто насправді щось робити.

Хоча технологія ще не є масовою, її перспективи дуже багатообіцяючі. ІТ-гіганти вже розробляють і тестують програмне забезпечення для щоденного використання AR і VR, і очікують продати мільйони гарнітур та інших пристроїв лише цього року.

Зустрічі в метаверсі будуть у 1000 разів цікавішими та продуктивнішими, ніж 2D сітка у Zoom. Цікавий факт: Zoom також розробляє програмне забезпечення для VR. Команда  Apollo HR розвиває ідею використання передових технологій для вдосконалення бізнес-процесів, тож якщо ви хочете перетворити зумколи вашої компанії на VR-зустрічі, ми можемо вам допомогти.