blockchain

Чи убезпечить блокчейн ваші дані?

В інформаційну епоху дані є запорукою успіху. Незалежно від виду бізнесу, належний збір, обробка та зберігання даних на 100% принесе вам кращі результати та більший дохід. Й оскільки ця інформаційна епоха широко відома витоками даних, постає питання: чи може блокчейн зробити керування даними безпечнішим?

Технологія блокчейн побудована на даних, записаних у блоках, де кожен запис пов’язаний з іншим, попереднім і наступним блоками. Саме тому блокчейн називають розподіленою системою – не існує єдиного центру, де зберігаються всі дані. Намагаючись отримати доступ до одного з блоків, шахрай вплине на інші блоки, що зменшить ймовірність потенційного витоку даних.

Технологія часто пов’язана з шифрування. Зрештою, це не захищає дані повністю, але в поєднанні з перевагами блокчейну, які були зазначені раніше, шифрування забезпечує ще один рівень безпеки. Після шифрування ви можете розділити дані на кілька частин і розповсюдити ці записи по мережі, і бути впевненим, що ви матимете доступ до всіх даних, навіть якщо деякі з блоків якимось чином пошкоджені.

Крім того, така архітектура робить ваші контракти та інші записи безпечнішими, оскільки ніхто не може підробити дані, не залишивши відповідного сліду. Тому використання блокчейну як технології керування даними важливо не лише для вас як власника даних, але й для ваших співробітників. Якщо вони знають, що компанія зберігає дані та виконує контракти за допомогою блокчейну, працівники можуть довіряти вам і бути більш відкритими до співпраці.

Є багато корисних функцій, які блокчейн привносить у життя бізнесу. Дізнайтеся про інші частини в наших окремих статтях про це

. І якщо ви бажаєте безпечніше зберігати свої дані за допомогою блокчейну або використовувати будь-які інші переваги технології, зв’яжіться з нами, і Apollo HR Team будем рада вам допомогти.

Чим блокчейн корисний для вашого бізнесу?

В останні роки всі говорять про блокчейн. Багато слів можуть заплутати новачків, і головне, що потрібно знати для початку, це те, що нові технології часто важко оцінити з точки зору користі в перші роки їх впровадження. У той час як ентузіасти галузі ставлять величезні цілі на майбутнє, ми зібрали кілька переваг, які блокчейн може принести вашому бізнесу вже зараз.

Платіть команді криптою

Криптоплатежі добре використовувати, коли мова йде про гіг-економіку. Багато ваших працівників можуть працювати з різних куточків світу, і оплата їм за допомогою традиційної банківської системи може зайняти кілька днів і коштувати великих комісій. Навіть якщо всі ваші співробітники працюють в офісі, криптовалюта все одно вирішує проблеми з комісією і швидкістю оплати, а також надає вашій команді інвестиційні інструменти.

Смарт-контракти для менеджменту  угод

Смарт контракти — це самовиконувані контракти, написані та контрольовані в комп’ютерному коді. Технологія дозволяє вирішити питання прозорості, виконуваності та довіри, які часто виникають між залученими сторонами. У випадку з вами та вашими працівниками, обидві сторони контракту будуть впевнені, що співпраця чесна, а всі сторони дотримуються зобов’язань.

Управління продуктивністю команди

Кожен хоче, щоб його команда працювала краще, і технологія блокчейн може допомогти досягти цього. Ставте цілі для співробітників, контролюйте час, витрачений на роботу, відстежуйте ефективність і автоматизуйте бонуси/штрафи за допомогою блокчейну. З іншого боку, ви можете очікувати, що вашим співробітникам сподобається ця система, оскільки вона робить їх майбутнє у вашій компанії більш передбачуваним, а процедури більш прозорими.

NFT як HR інструмент

Блокчейн також відповідає за всюдисущі NFT. Non-fungible tokens можуть бути корисними не лише для креаторів, але й для винагороди вашої команди чи побудови корпоративної культури. Починаючи від створення персоналізованої колекції до простої виплати частини зарплати в NFT, ви можете покращити свій імідж, мотивувати команду та навіть збільшити продажі!

Можливості метавсесвіту

Технологія блокчейн стане основою того, що ми зараз називаємо метавсесвітом. Метверс значно покращує ваші HR-процеси, будь то навчання персоналу у віртуальній реальності чи онбординг і, звісно, ​​заміна страшних зумколів приємними VR-балачками.

Що у підсумку? 

Ми не знаємо, як далеко зайде впровадження блокчейну, але бізнеси можуть використовувати його переваги прямо зараз, щоб підвищити продуктивність, краще керувати командою та збільшення прибутку. Якщо ви плануєте скористатись нагодою, команда Apollo HR Team допоможе впровадити блокчейн у ваші бізнес-процеси.

Як смарт-контракти можуть покращити ваші бізнес-процеси?

Довіра є критично важливим аспектом робочих відносин. Роботодавці очікують, що працівники виконуватимуть свою роботу відповідно до корпоративних інструкцій і принесуть додаткову вартість бізнесу, а працівники очікують неупередженого ставлення, вчасної оплати, зрозумілих і прозорих обов’язків. Блокчейн може зробити управління контрактами між компаніями і працівниками повністю прогнозованим і тому чесними для обох сторін.

Технологія блокчейн добре відома своїми смарт-контрактами — самовиконуваними угодами, які пишуться й контролюються за допомогою комп’ютерного коду. Блокчейн ентузіасти прагнуть переконати компанії, уряди та громадян переходити на смарт-контракти під час укладення будь-яких угод.

Якщо масове впровадження смарт-контрактів є лише далекою перспективою, компанії вже застосовують цю форму угод для, наприклад, контрактів з купівлі-продажу. У HR смарт-контракти можуть менеджити угоди між роботодавцем і працівником.

Основним плюсом впровадження смарт-контрактів є ​​нарахування заробітної плати. Досить часто працівники отримують зарплату із затримками або просто довше можливого через додаткову бюрократію, бухгалтерські перевірки, погодження численних керівників та через багато інших причин. Смарт-контракти можуть полегшити життя та оплату праці працівників, якщо вони виконують певні умови. Наприклад, умови можуть бути прив’язаними до дати, кількості виконаних завдань або будь-яких інших майлстоунів, які погоджують обидві сторони.

Смарт-контракти добре підходять у випадку роботи з фрілансерами на коротких угодах. Це дозволяє налагодити більш довірливі стосунки для короткострокової співпраці та уникнути затримок зарплати з боку роботодавця та непрозорих рахунків з боку підрядника.

Застосування смарт-контрактів може підвищити імідж компанії та зробити її більш привабливою для талановитих працівників, які прагнуть довірливої, прозорої та зручної співпраці.

Ще одним плюсом технології є те, що роботодавці можуть більш точно та чесно контролювати порушення працівником договору та застосовувати штрафи. Чим менше невизначеності ви вкладете в контракт, тим більша ймовірність, що обидві сторони отримають очікуваний результат від співпраці.

Смарт-контракти – це майбутнє управління контрактами в кожній компанії. Якщо ви впровадите їх сьогодні, то заощадите час, коли смарт-контракти стануть вирішальним аспктом у виборі нової роботи. Команда Apollo HR допоможе впровадити смарт-контракти у ваші бізнес-процеси, щойно ви вирішите перейти на цей вид менеджменту угод.

Онбординг новачків у метавсесвіті

Онбординг – це дуже стресовий період для нових співробітників. Статистика свідчить, що лише 12% новачків задоволені онбордингом. Ця цифра скоріш за все перетворюється на непродуктивних і невмотивованих працівників і велику частку звільнень на ранніх етапах роботи. Онбординг у метаверсі може вирішити цю проблему.

Метавсесвіт дозволяє створювати віртуальний простір, в якому ви можете ділитися необхідною інформацією з новими співробітниками, взаємодіяти з ними, і робити це в цікавий для працівників формі. Крім того, ви можете залучати кількох новачків одночасно, щоб сприяти встановленню соціальних зв’язків всередині команди, заощадити час вашої HR команди і створювати передумови для кращої командної роботі в майбутньому.

Залученість є дуже важливою частиною перших місяців у новій компанії, і онбординг у метаверсі є хорошим вибором з точки зору створення цікавого середовища. Наприклад, ви можете використати несподіване віртуальне місце або гейміфікувати процес за допомогою різних нагород, як-от NFT, за успішне проходження етапу адаптації.

У будь-якому випадку вам доведеться познайомити нових співробітників з історією вашої компанії, політикою, правилами та корпоративною культурою. В цьому контексті інтерактивний тест, відео чи презентація матимуть набагато кращий ефект, ніж скинути посилання на серію YouTube відео або на 20-сторінковий pptx.

Онбординг у метавсесвіті може надихнути новачків на більш продуктивну та творчу роботу, оскільки такий віртуальний досвід піднімає сприйняття роботи на новий рівень. Технологія дозволяє мотивувати нових співробітників працювати з більшою віддачею, оскільки вони можуть відчути себе учасниками революційного процесу.

З самого початку роботи, ви можете змоделювати реальні життєві ситуації для своїх співробітників і таким чином прискорити їхній період адаптації. Наприклад, ви можете імітувати брифінг клієнта або короткі групові завдання. Знайомство новачків з командою також має вирішальне значення, і онбординг у метаверсі може зробити цей процес менш напруженим для новачків і більш вартим уваги для їхніх колег.

Метавсесвіт — це майбутнє онбордингу та багатьох інших HR і бізнес-процесів. Якщо ви шукаєте можливості використати метавсесвіт у своєму бізнесі, Apollo HR допоможе зробити це швидко та ефективно.