Як смарт-контракти можуть покращити ваші бізнес-процеси?

Довіра є критично важливим аспектом робочих відносин. Роботодавці очікують, що працівники виконуватимуть свою роботу відповідно до корпоративних інструкцій і принесуть додаткову вартість бізнесу, а працівники очікують неупередженого ставлення, вчасної оплати, зрозумілих і прозорих обов’язків. Блокчейн може зробити управління контрактами між компаніями і працівниками повністю прогнозованим і тому чесними для обох сторін.

Технологія блокчейн добре відома своїми смарт-контрактами — самовиконуваними угодами, які пишуться й контролюються за допомогою комп’ютерного коду. Блокчейн ентузіасти прагнуть переконати компанії, уряди та громадян переходити на смарт-контракти під час укладення будь-яких угод.

Якщо масове впровадження смарт-контрактів є лише далекою перспективою, компанії вже застосовують цю форму угод для, наприклад, контрактів з купівлі-продажу. У HR смарт-контракти можуть менеджити угоди між роботодавцем і працівником.

Основним плюсом впровадження смарт-контрактів є ​​нарахування заробітної плати. Досить часто працівники отримують зарплату із затримками або просто довше можливого через додаткову бюрократію, бухгалтерські перевірки, погодження численних керівників та через багато інших причин. Смарт-контракти можуть полегшити життя та оплату праці працівників, якщо вони виконують певні умови. Наприклад, умови можуть бути прив’язаними до дати, кількості виконаних завдань або будь-яких інших майлстоунів, які погоджують обидві сторони.

Смарт-контракти добре підходять у випадку роботи з фрілансерами на коротких угодах. Це дозволяє налагодити більш довірливі стосунки для короткострокової співпраці та уникнути затримок зарплати з боку роботодавця та непрозорих рахунків з боку підрядника.

Застосування смарт-контрактів може підвищити імідж компанії та зробити її більш привабливою для талановитих працівників, які прагнуть довірливої, прозорої та зручної співпраці.

Ще одним плюсом технології є те, що роботодавці можуть більш точно та чесно контролювати порушення працівником договору та застосовувати штрафи. Чим менше невизначеності ви вкладете в контракт, тим більша ймовірність, що обидві сторони отримають очікуваний результат від співпраці.

Смарт-контракти – це майбутнє управління контрактами в кожній компанії. Якщо ви впровадите їх сьогодні, то заощадите час, коли смарт-контракти стануть вирішальним аспктом у виборі нової роботи. Команда Apollo HR допоможе впровадити смарт-контракти у ваші бізнес-процеси, щойно ви вирішите перейти на цей вид менеджменту угод.