Чи Варто Мені Платити Своїм Співробітникам Криптою?

Віддалена робота стала звичним процесом в багатьох компаніях, і тепер підприємці стикаються з деякими труднощами з оплатою праці співробітників, розкиданих по всьому світу. Банківські комісії та швидкість транзакцій змусили деякі компанії задуматися про перехід на оплату праці команди за допомогою криптовалют. 

Переваги

Криптовалюти працюють на різних блокчейнах, які є децентралізованими peer-to-peer системами. Тому для проведення транзакцій не потрібні посередники. Цей факт і відповідна технологічна архітектура вирішують питання вартості та швидкості транзакцій.

Крім того, впровадження крипто платежів для ваших працівників може стати чудовим бенефітом для ентузіастів, які підтримують зростання крипто економіки і хочуть стати менш залежними від державного та банківського регулювання.

Висока волатильність криптовалют робить їх ефективними інвестиційними інструментами. Працівник може заробити більше за один платіжний період лише через зростання валюти, що не часто можливо із традиційними фіатними грошима. 

Волатильність може стати проблемою, оскільки валюта може не тільки зрости, але й різко впасти. Тому це може бути перевагою лише коли ваш персонал знає про ризики.

Недоліки

Багато країн або суворо регулюють криптообіг, або і зовсім забороняють його. Якщо ви вирішите заплатити своїй команді криптовалютою, вам потрібно дізнатися, де ваш співробітник матиме нагоду використати біткойн, а де — ні.

Через ці обмеження зараз світова крипто економіка лише на стадії зростання: далеко не всюди можна купити щось за крипту. Однак великі компанії, як Tesla, вже почали експериментувати із платежами в біткоінах. В майбутньому це неодмінно призведе до більш широкого застосування крипти.

Ваша команда також може бути недостатньо кваліфікованою для використання криптовалюти, оскільки технологія блокчейн є відносно новою та досить складною. Деяким із ваших працівників може знадобитися деякий час, щоб ознайомитися з цим способом оплати та усіма можливостями та ризиками, які він передбачає.

Висновок

Крипта вирішує проблеми з високими комісіями та швидкістю транзакцій, але додає деякі нові. Однак вам обов’язково слід розглянути можливість оплати вашій команді криптовалютою з певною обережністю. Наприклад, ви можете почати оплати з бонусів або часткової оплати зарплати в криптовалюті, все ще використовуючи традиційні банківські інструменти для основної частини компенсації.

Це порадує блокчейн ентузіастів у вашій компанії, підготує людей, які не знають технологію, і перевірить, чи відповідає ця форма оплати вашим потребам. Команда Apollo HR може допомогти вам із впровадженням блокчейну та криптовалютних платежів заробітної плати, а також розповість, як метавсесвіт може бути корисним для управління вашою командою.